Jakość i technologia

Aluprof nieustannie przykłada ogromną wagę do ciągłego rozwoju oraz utrzymywania najwyższego poziomu swoich wyrobów oraz usług. Innowacyjne technologie i nowoczesny park maszynowy gwarantują solidne i trwałe produkty oraz zadowolenie Klientów. To także zasługa kreatywnej pracy działu konstrukcyjnego. Opracowuje on rewolucyjne konstrukcje nowych produktów, uwzględnia uwagi i wskazówki użytkowników, prowadzi prace badawcze oraz nadzoruje jakość wykonania na każdym etapie powstawania wyrobu. Często projektuje również indywidualne rozwiązania dedykowane konkretnym inwestycjom.

Funkcjonujący w firmie system zarządzania jakością spełnia wymagania norm serii EN ISO 9001 / EN ISO 14001, co zostało udokumentowane przez organizację certyfikującą TÜV NORD. Oferowane przez Aluprof produkty spełniają wszystkie wymagania norm europejskich, dotyczące jakości stopów, tolerancji wykonania oraz cech wytrzymałościowych.

Aluprof na świecie

Aluprof S.A. sprzedaje swoje rozwiązania do większości krajów europejskich a nawet Stanów Zjednoczonych. Firma posiada przedstawicielstwa i centra dystrybucyjne na terenie całej Europy w Niemczech, w Wielkiej Brytanii, na Ukrainie, w Czechach, na Węgrzech i w Rumunii.

Na szczególną uwagę zasługuje nowoczesne centrum logistyczne na Węgrzech, które posiada hale magazynową o powierzchni 2 900 m2 wyposażoną w 8 poziomowe regały wysokiego składowania.


Zlokalizowane w Bielsku-Białej i Opolu zakłady Aluprof S.A. dysponują prawie 80 000 m2 powierzchni i nowoczesnym wyposażeniem, m.in.:

- zautomatyzowaną linią do produkcji kształtowników zespolonych,
- dziesięcioma najnowszej generacji liniami do produkcji profili i skrzynek roletowych,
- magazynami wysokiego składowania,
- nowoczesnymi, w pełni zautomatyzowanymi liniami do lakierowania proszkowego.