SAPA

Sapa to światowy lider rynku rozwiązań aluminiowych – to nowa firma, jednocząca siły aluminiowych potentatów, Sapa i Hydro. Globalny zasięg i lokalna obecność w zakresie produkcji profili aluminiowych, systemów budowlanych oraz rur precyzyjnych sprawiają, że możemy wspólnie kształtować jaśniejszą przyszłość. Zatrudniamy 23 000 pracowników w ponad 40 krajach a nasza centrala mieści się w Oslo (Norwegia).

Sapa w Polsce posiada dwa zakłady produkcyjne, w Trzciance i w Chrzanowie, oraz zakład obróbczy i lakiernię proszkową w Łodzi.

Oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i produkcji profili aluminiowych, obróbki mechanicznej i powierzchniowej, jak anodowanie i lakierowanie profili aluminiowych oraz montażu końcowego detali, ułatwiając naszym odbiorcom wykonywanie późniejszych czynności, takich jak produkcja gotowych komponentów czy dostarczanie rozwiązań systemowych.

Jako część światowego koncernu Grupa Sapa posiadamy dostęp do szerokiej palety wielkości pras, zaawansowanej technologii tworzenia stopów aluminiowych i wspólnego know-how, pochodzącego z połączenia Centrów Badań i Rozwoju obu spółek, Sapa i Hydro.
Jesteśmy zawsze tam, gdzie potrzebuje nas klient – bez względu na granice państw.

Jesteśmy jednymi z 27 zakładów Sapa w Europie.

Zatrudniamy ponad 700 pracowników.